  • ECQ-U2A334MV
ECQ-U2A334MV
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A334MV
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A334MV
Datasheet:
ECQ-U2A334MV
Description:
ECQ-UV 0.33μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 250V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A334MV
    Radial
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    ECQ-UV
  • Size / Dimension
    1.201Lx0.394W 30.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    30.5mm
  • Width
    10mm