  • ECQ-U2A473MLA
ECQ-U2A473MLA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A473MLA
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A473MLA
Datasheet:
ECQ-U2A473MLA
Description:
ECQ-UL 0.047μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 275V-AC Polyester, Metallized PCB, Radial, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A473MLA
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    X2
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Radial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    ECQ-UL
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.236W 15.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Capacitance
    0.047μF
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    275V
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    15mm