  • ECQ-UAAF155S1
ECQ-UAAF155S1
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-UAAF155S1
HK JDW NO:
590-ECQ-UAAF155S1
Datasheet:
ECQ-UAAF155S1
Description:
ECQ-UA 1.5μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 275V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 253
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-UAAF155S1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECQ-UA
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.472W 31.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm