  • ECQ-V1H153JL
ECQ-V1H153JL
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H153JL
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H153JL
Datasheet:
ECQ-V1H153JL
Description:
ECQ-V 0.015μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester, Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H153JL
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.126W 7.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2912
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    3.2mm