  • ECQ-V1H334JL5
ECQ-V1H334JL5
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H334JL5
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H334JL5
Datasheet:
ECQ-V1H334JL5
Description:
ECQ-V 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester, Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H334JL5
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECQ-V
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.205W 7.30mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    NON INDUCTIVE
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2920
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    5.2mm