  • ECS-100-8-33-AGM-TR
ECS-100-8-33-AGM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-100-8-33-AGM-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-100-8-33-AGM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystal 10MHz ±25ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 8pF FUND 100Ohm 4-Pin Mini-CSMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
ECS-100-8-33-AGM-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±25ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm