  • ECS-100A-251.7
ECS-100A-251.7
advertisement
Manufacturer No:
ECS-100A-251.7
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-100A-251.7
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Datasheet:
ECS-100A-251.7
Description:
ECS-100A-251.7 datasheet pdf and Oscillators product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 7417
Step5Bar-code shipping tag
ECS-100A-251.7
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECS-100
  • Size / Dimension
    0.821Lx0.520W 20.86mmx13.20mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    25.175MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    TTL
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    70mA
  • Output Voltage
    500mV
  • Max Supply Current
    70mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Length
    20.8534mm
  • Width
    13.208mm