  • ECS-110.5-20-4XDN
ECS-110.5-20-4XDN
advertisement
Manufacturer No:
ECS-110.5-20-4XDN
HK JDW NO:
226-ECS-110.5-20-4XDN
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-110.5-20-4XDN
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
ECS-110.5-20-4XDN
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HC-49USX-DN
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
  • JESD-609 Code
    e3
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Physical Dimension
    L10.5XB4.65XH3.5 (mm)/L0.413XB0.183XH0.138 (inch)
  • Operating Frequency
    11.0592MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    500 μW
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm