  • ECS-110.5-32-4X
ECS-110.5-32-4X
advertisement
Manufacturer No:
ECS-110.5-32-4X
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-110.5-32-4X
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-110.5-32-4X
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 32PF T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-110.5-32-4X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    49
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HC-49USX
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    32pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm