  • ECS-160.003-18-5PTR
ECS-160.003-18-5PTR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-160.003-18-5PTR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-160.003-18-5PTR
Package:
HC-49/US
Description:
Quantity:
In Stock : 4124
Step5Bar-code shipping tag
ECS-160.003-18-5PTR
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CSM-7
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Frequency
    16.000312MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    4.2926mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm