  • ECS-166.66-18-18-TR
ECS-166.66-18-18-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-166.66-18-18-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-166.66-18-18-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
ECS-166.66-18-18-TR
  • Frequency
    16.666MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    2.4892mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSM-12
  • Size / Dimension
    0.465Lx0.217W 11.80mmx5.50mm
  • Tolerance
    0.003%