  • ECS-184-20-28A-TR
ECS-184-20-28A-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-184-20-28A-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-184-20-28A-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-184-20-28A-TR
Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-184-20-28A-TR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2000
  • Series
    CSM-4A
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.191W 12.50mmx4.85mm
  • Part Status
    Active
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohms
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.8514mm