  • ECS-196-20-33-TR
ECS-196-20-33-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-196-20-33-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-196-20-33-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-196-20-33-TR
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-196-20-33-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    ECX-32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    19.6608MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.7 (mm)/L0.126XB0.098XH0.028 (inch)
  • Operating Frequency
    19.6608MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm