  • ECS-200-18-33-AEM-TR
ECS-200-18-33-AEM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-18-33-AEM-TR
HK JDW NO:
226-ECS-200-18-33-AEM-TR
Description:
CRYSTAL 20MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-18-33-AEM-TR
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    ECX-32
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±25ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm