  • ECS-200-18-33Q-DS
ECS-200-18-33Q-DS
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-18-33Q-DS
HK JDW NO:
226-ECS-200-18-33Q-DS
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-200-18-33Q-DS
Description:
Crystals 20.000MHz 18pF 100ppm -40 to 125C
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-18-33Q-DS
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Physical Dimension
    L3.2XB2.5XH0.8 (mm)/L0.126XB0.098XH0.031 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C