  • ECS-200-20-1X
ECS-200-20-1X
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-20-1X
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-200-20-1X
Package:
HC-49/U
Datasheet:
ECS-200-20-1X
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-20-1X
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/U
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    HC-49UX
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
  • Tolerance
    0.003%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.35XB4.65XH13.46 (mm)/L0.447XB0.183XH0.53 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    1 μW
  • Height
    13.462mm
  • Height Seated (Max)
    0.530 13.46mm