  • ECS-200-8-36CKM-TR
ECS-200-8-36CKM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-8-36CKM-TR
HK JDW NO:
226-ECS-200-8-36CKM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystals 20MHz 10ppm
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-8-36CKM-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    ECX-2236
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.001%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    GOLD OVER NICKEL
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm