  • ECS-2100AX-184
ECS-2100AX-184
advertisement
Manufacturer No:
ECS-2100AX-184
HK JDW NO:
226-ECS-2100AX-184
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Datasheet:
ECS-2100AX-184
Description:
XTAL OSC XO 18.4320MHZ HCMOS TTL
Step5Bar-code shipping tag
ECS-2100AX-184
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    ECS-2100X
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    25mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    5.4102mm
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm