  • ECS-240-18-33B-7KM-TR
ECS-240-18-33B-7KM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-240-18-33B-7KM-TR
HK JDW NO:
226-ECS-240-18-33B-7KM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystal 24MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-240-18-33B-7KM-TR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECS-33B
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Frequency
    24MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±7ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm