  • ECS-245.7-20-4VX
ECS-245.7-20-4VX
advertisement
Manufacturer No:
ECS-245.7-20-4VX
HK JDW NO:
226-ECS-245.7-20-4VX
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-245.7-20-4VX
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
ECS-245.7-20-4VX
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HC-49USSX
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.197W 11.35mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L11.35XB5.0XH2.1 (mm)/L0.447XB0.197XH0.083 (inch)
  • Operating Frequency
    24.576MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    500 μW
  • Height
    2.1082mm
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm