  • ECS-35-17-4DN
ECS-35-17-4DN
advertisement
Manufacturer No:
ECS-35-17-4DN
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECS-35-17-4DN
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-35-17-4DN
Description:
ECS-35-17-4DN datasheet pdf and Crystals product details from ECS Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
ECS-35-17-4DN
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    49
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HC-49US-DN
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    3.579545MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200Ohms
  • Load Capacitance
    17pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    3.5052mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    11.3538mm
  • Width
    4.6482mm