  • ECS-60-32-5PDN-TR
ECS-60-32-5PDN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-60-32-5PDN-TR
HK JDW NO:
226-ECS-60-32-5PDN-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-60-32-5PDN-TR
Description:
CRYSTAL 6.0000MHZ 32PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-60-32-5PDN-TR
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    CSM-7
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    6MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70Ohms
  • Load Capacitance
    32pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    4.2926mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    4.8mm