  • ECS-80-16-28AX-TR
ECS-80-16-28AX-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-80-16-28AX-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-80-16-28AX-TR
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-80-16-28AX-TR
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 16PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-80-16-28AX-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    CSM-4AX
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.191W 12.50mmx4.85mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Frequency
    8MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm