  • ECS-98.3-20-5PVX
ECS-98.3-20-5PVX
advertisement
Manufacturer No:
ECS-98.3-20-5PVX
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-98.3-20-5PVX
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ECS-98.3-20-5PVX
Description:
CRYSTAL 9.8304MHZ 20PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-98.3-20-5PVX
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.102 2.60mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    4.699mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CSM-7SSX
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Frequency
    9.8304MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    2.5908mm