  • ECS-CR2-16.00-B-TR
ECS-CR2-16.00-B-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-CR2-16.00-B-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-CR2-16.00-B-TR
Package:
3-SMD, No Lead
Description:
CER RES 16.0000MHZ 15PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-CR2-16.00-B-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    3-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR2
  • Size / Dimension
    0.146Lx0.122W 3.70mmx3.10mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Capacitance
    15pF
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.059 1.50mm