  • ECS-T1CY475R
ECS-T1CY475R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-T1CY475R
HK JDW NO:
590-ECS-T1CY475R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECS-T1CY475R
Description:
4.7μF ±20% Cut Tape (CT) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 4095
Step5Bar-code shipping tag
ECS-T1CY475R
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    TE
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Height
    0m
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm