  • ECW-F2154HA
ECW-F2154HA
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F2154HA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-F2154HA
Description:
150nF Film Capacitor 3% Radial 250V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F2154HA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5122
  • Height
    14.7mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5.6mm