  • ECW-F2274JA
ECW-F2274JA
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F2274JA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-F2274JA
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
270nF Film Capacitor 5% Metal Radial 250V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F2274JA
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    270nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5127
  • Height
    15.9mm
  • Length
    13mm
  • Width
    6.8mm