  • ECW-F4114RHB
ECW-F4114RHB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4114RHB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-F4114RHB
Package:
Radial
Datasheet:
ECW-F4114RHB
Description:
ECW-F(B) 110nF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4114RHB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    ECW-F(B)
  • Tolerance
    3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    110nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7130
  • Height
    19.5mm
  • Length
    18mm