  • ECW-F4164RHL
ECW-F4164RHL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4164RHL
HK JDW NO:
590-ECW-F4164RHL
Description:
ECW-F(L) 0.16μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 328
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4164RHL
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.307W 15.50mmx7.80mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.16μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    6131
  • Height Seated (Max)
    0.685 17.40mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    7.8mm