  • ECW-F4244HLB
ECW-F4244HLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4244HLB
HK JDW NO:
590-ECW-F4244HLB
Description:
ECW-F(L) 0.24μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4244HLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.327W 18.00mmx8.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.24μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    7133
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.3mm