  • ECW-F4304JLB
ECW-F4304JLB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4304JLB
HK JDW NO:
590-ECW-F4304JLB
Datasheet:
ECW-F4304JLB
Description:
ECW-F(L) 0.3μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 206
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4304JLB
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.362W 18.00mmx9.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.3μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    7136
  • Height Seated (Max)
    0.744 18.90mm
  • Length
    18mm
  • Width
    9.2mm