  • ECW-F4393HB
ECW-F4393HB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4393HB
HK JDW NO:
590-ECW-F4393HB
Description:
ECW-F(B) 39nF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4393HB
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Size Code
    6124
  • Length
    15.5mm
  • Width
    6mm