  • ECW-F4913HB
ECW-F4913HB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4913HB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-F4913HB
Datasheet:
ECW-F4913HB
Description:
ECW-F(B) 91nF Film Capacitor 3% Radial 400V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4913HB
  • Tolerance
    3%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    91nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    15mm
    800 μm
  • Size Code
    7128
  • Height
    14mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm