  • ECW-F6823RHL
ECW-F6823RHL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F6823RHL
HK JDW NO:
590-ECW-F6823RHL
Description:
ECW-F(L) 0.082μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 366
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F6823RHL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.315W 15.50mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6132
  • Height Seated (Max)
    0.685 17.40mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    8mm