  • ECW-FD2J105P4
ECW-FD2J105P4
advertisement
Manufacturer No:
ECW-FD2J105P4
HK JDW NO:
590-ECW-FD2J105P4
Datasheet:
ECW-FD2J105P4
Description:
ECW-F(D) 1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
ECW-FD2J105P4
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.441W 17.80mmx11.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.693 17.60mm