  • ECW-H10473RJV
ECW-H10473RJV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H10473RJV
HK JDW NO:
590-ECW-H10473RJV
Datasheet:
ECW-H10473RJV
Description:
ECW-H(V) 0.047μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H10473RJV
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.335W 23.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height
    22mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    23.0124mm
  • Width
    8.5mm