  • ECW-H8183HVB
ECW-H8183HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8183HVB
HK JDW NO:
590-ECW-H8183HVB
Description:
ECW-H(V) 18nF Film Capacitor 3% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8183HVB
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    3%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Size Code
    7128
  • Height
    18.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm