  • ECW-H8432RJV
ECW-H8432RJV
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8432RJV
HK JDW NO:
590-ECW-H8432RJV
Description:
ECW-H(V) 4.3nF Film Capacitor 5% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8432RJV
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.3nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Size Code
    7124
  • Height
    18mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm