  • ECW-H8682HVB
ECW-H8682HVB
advertisement
Manufacturer No:
ECW-H8682HVB
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECW-H8682HVB
Description:
ECW-H(V) 6.8nF Film Capacitor 3% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-H8682HVB
  • Series
    ECW-H(V)
  • Tolerance
    3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    10mm
    PP
  • Size Code
    7128
  • Height
    18.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7mm