  • ECW-HA3C332HQ
ECW-HA3C332HQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C332HQ
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C332HQ
Datasheet:
ECW-HA3C332HQ
Description:
ECW-H(A) 3300pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C332HQ
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.220W 17.80mmx5.60mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    5.6mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Size Code
    7022
  • Height
    13.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.528 13.40mm
  • Length
    17.8mm