  • ECW-HA3C622JQ
ECW-HA3C622JQ
advertisement
Manufacturer No:
ECW-HA3C622JQ
HK JDW NO:
590-ECW-HA3C622JQ
Datasheet:
ECW-HA3C622JQ
Description:
ECW-H(A) 6200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-HA3C622JQ
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    7028
  • Height
    14.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.583 14.80mm
  • Length
    17.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.280W 17.80mmx7.10mm
  • Tolerance
    ±5%
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    6200pF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Depth
    7.1mm
  • Lead Pitch
    15mm