  • ECX-L22CM-148.3516
ECX-L22CM-148.3516
advertisement
Manufacturer No:
ECX-L22CM-148.3516
Manufacturer:
ECS Inc.
HK JDW NO:
226-ECX-L22CM-148.3516
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECX-L22CM-148.3516
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ECSpressCON™ ECX-L
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    148.3516MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
  • Operating Frequency
    148.3516MHz
  • Rise Time-Max
    0.5ns
  • Fall Time-Max
    0.5ns
  • Symmetry-Max
    45/55%
  • Max Supply Current
    20mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm