  • ECX-P25BN-74.250
ECX-P25BN-74.250
advertisement
Manufacturer No:
ECX-P25BN-74.250
HK JDW NO:
226-ECX-P25BN-74.250
Datasheet:
ECX-P25BN-74.250
Step5Bar-code shipping tag
ECX-P25BN-74.250
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ECSpressCON™ ECX-P
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    74.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Frequency
    74.25MHz
  • Rise Time-Max
    0.25ns
  • Fall Time-Max
    0.25ns
  • Symmetry-Max
    48/52%
  • Max Supply Current
    48mA
  • Height
    1.2954mm
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm