  • EDK227M050S9PAA
EDK227M050S9PAA
advertisement
Manufacturer No:
EDK227M050S9PAA
HK JDW NO:
417-EDK227M050S9PAA
Datasheet:
EDK227M050S9PAA
Description:
EDK 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EDK227M050S9PAA
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    220μF
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    300mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    375mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm