  • EE87C196KDH20
EE87C196KDH20
advertisement
Manufacturer No:
EE87C196KDH20
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-EE87C196KDH20
Package:
PLCC
Datasheet:
Description:
Microcontroller 68 Pin 20MHz PLCC
Quantity:
In Stock : 2658
Step5Bar-code shipping tag
EE87C196KDH20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    PLCC
  • Number of Pins
    68
  • Packaging
    Bulk
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    20MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4V