  • EFB-RD24C41B
EFB-RD24C41B
advertisement
Manufacturer No:
EFB-RD24C41B
HK JDW NO:
590-EFB-RD24C41B
Package:
Datasheet:
EFB-RD24C41B
Description:
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EFB-RD24C41B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    EFB
  • Size / Dimension
    0.945Dia 24.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    10nF
  • Technology
    Piezo
  • Frequency
    4kHz
  • Operating Mode
    Single Tone
  • Input Type
    Peak-Peak Signal
  • Voltage Range
    30V Max
  • Washable
    No
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 15V, 10cm
  • Driver Circuitry
    Transducer, Externally Driven
  • Diameter
    7mm
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm