  • EFO-H418MS03
EFO-H418MS03
advertisement
Manufacturer No:
EFO-H418MS03
HK JDW NO:
590-EFO-H418MS03
Package:
Metal Can - 3 Lead
Datasheet:
EFO-H418MS03
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EFO-H418MS03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Metal Can - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • Series
    EFO-H
  • Size / Dimension
    0.358Dia 9.10mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    SAW
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    418MHz
  • Frequency Stability
    -150ppm +50ppm
  • Physical Dimension
    D9.1XH3.5 (mm)
  • Operating Frequency
    418MHz
  • Frequency Tolerance
    0.25%
  • Insertion Loss
    15 dB
  • Parallel Capacitance
    1.3pF
  • Diameter
    9.1mm
  • Height
    0.138 3.50mm