  • EH4600TS-8.192M
EH4600TS-8.192M
advertisement
Manufacturer No:
EH4600TS-8.192M
Manufacturer:
Ecliptek
HK JDW NO:
3402-EH4600TS-8.192M
Package:
Datasheet:
Description:
EH4600TS-8.192M datasheet pdf and Oscillators product details from Ecliptek stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EH4600TS-8.192M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BULK
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Current Rating
    10mA
  • Frequency
    8.192MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Pin Count
    4
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 1.05mm
  • Operating Frequency
    8.192MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.135V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Load Capacitance
    30pF
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Max Duty Cycle
    60 %
  • Height
    1.05mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm