  • EKMH6R3VSN123MP25T
EKMH6R3VSN123MP25T
advertisement
Manufacturer No:
EKMH6R3VSN123MP25T
HK JDW NO:
856-EKMH6R3VSN123MP25T
Description:
KMH 12000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.54A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMH6R3VSN123MP25T
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    KMH
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    12000μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    83mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.54A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.54A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.6632A @ 100kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm